Yönetim Kurulu Başkanımızın Mesajı

Daha çok iş, daha çok yatırım..
Samsun Gıda olarak yola çıkış hikâyemiz bu şehre ve bu ülkeye güvenmekle başladı. Bu uzun ama çok zevkli yolculukta onursal başkanımız Galip Öztürk’ün hem ticari birikimleri hem de bizlere verdiği büyük desteği arkamızda bir büyük güç olarak hep hissettik ve bu yolculuk boyunca da hissetmeye devam edeceğiz.

Firmamız ‘Samsun Gıda San. Tic. A.Ş.’ 2007 yılından beri Gıda, Turizm, Konaklama ve Lojistik sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Bünyesinde Gıda sektöründe yer alan Bafra Bakliyat Pirinç ve Metross Gıda Kavak Kek fabrikalarında, TÜRKAK tarafından onaylı olan ‘İSO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi’ ve ‘İSO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi‘ni kullanarak kaliteli ve güvenli gıda maddeleri üretmektedir.

Fabrikalarımızda imalatını gerçekleştirdiğimiz ürünler, çok hijyenik koşullarda ileri teknoloji ile üretilip paketlenmektedir. Bünyemizde Ülkem Bafra Bakliyat Pirinç ve Metross Gıda Kavak Kek fabrikaları ile birlikte, Çarşamba Havaalanı Kargo, Samsun Metro Turizm ve Legend Hotel Ayvacık iştirakleri yer almaktadır.

İlk amacımız, yenilikçi yaklaşımımız, rekabetçi yapımız ve kalite anlayışımızla, günümüz insan ihtiyaçlarını iyi analiz ederek, yurt içi ve yurt dışı pazarlarındaki tüketicilerin ilk tercihi haline getirmek, tecrübeli iş arkadaşlarımız ve yöneticilerimizle birlikte ilkelerimizden, değerlerimizden, hedeflerimizden ödün vermeden, firmamız faaliyetlerini en üst noktaya çıkarmaktır.

Bu ülkeden kazandıklarımızı yine bu ülkeye yatırım olarak geri vereceğiz. Bu büyük yolculukta değişmeyecek tek şey bizim açımızdan bu ülke insanına olan güven ve inancımız olacaktır.

Fatih Öztürk